Depilacja laserowa nóg – czy warto poddać się zabiegom depilacji laserowej? Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie włosów?

Laserowe usuwanie włosów z nóg to zabieg, który wykorzystuje technologię laserową do trwałego usunięcia niechcianych włosów z określonych obszarów ciała. Jest to popularna metoda trwałego usuwania włosów dla kobiet, które chcą mieć gładkie, pozbawione włosów nogi.

Podczas golenia lub woskowania usuwamy jedynie wierzchnią warstwę skóry i włosów – nie pozbywamy się ich na dobre. Depilacja laserowa trwale niszczy mieszki włosowe w fazie wzrostu, zapobiegając odrastaniu nowych włosów w tych miejscach. Zabiegiem depilacji laserowej można wykonać na różne obszary ciała: depilacja laserowa twarzy, depilacja laserowa bikini, depilacja laserowa nóg itp.

Co należy wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej – czym jest depilacja laserowa nóg? Jaki jest przebieg zabiegu depilacji laserowej?

Proces obejmuje przesuwanie wiązki lasera po skórze w celu wycelowania w określone miejsca z niechcianymi włosami. Wiązka ta następnie podgrzewa mieszek włosowy i otaczającą go tkankę, niszcząc go bez uszkadzania otoczenia. Proces ten jest powtarzany do momentu, gdy wszystkie obszary docelowe zostaną poddane zabiegowi.

Czy depilacja laserowa nóg boli? Czy warto wybrać depilację laserową?

Laserowe usuwanie włosów może być bolesne, zwłaszcza jeśli mamy wrażliwą skórę lub skórę z ciemnym pigmentem. Poziom dyskomfortu zależy od tego, jak wrażliwa jest nasza skóra i ile czasu upływa pomiędzy sesjami. Zazwyczaj pacjenci odczuwają lekkie mrowienie lub szczypanie na początku każdego impulsu, ale szybko ustępuje ono uczuciu przypominającemu nakładanie gorącego wosku na skórę, które trwa tylko chwilę przed rozpoczęciem kolejnego impulsu. Niektórzy pacjenci zgłaszają, że podczas zabiegu nie odczuwają nic poza lekkim ciepłem na nogach lub pod pachami, podczas gdy inni mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas zabiegu.

Co wiedzieć o zabiegach depilacji laserowej – ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, by mieć gładkie nogi?

Liczba wymaganych zabiegów zależy od indywidualnego koloru włosów i odcienia skóry, leczonego obszaru i tego, jak dokładnie przestrzega się instrukcji po zabiegu. Średnia liczba sesji wynosi od sześciu do ośmiu, ale może się ona różnić w zależności od indywidualnych potrzeb. Najlepszym sposobem na określenie liczby potrzebnych zabiegów jest umówienie się na konsultację z lekarzem lub technikiem.

Kiedy nie powinno się wykonywać zabiegu depilacji laserowej? Przeciwskazania związane z depilacją laserową

Depilacja laserowa to świetny sposób na trwałe usunięcie niechcianych włosów. Są jednak pewne sytuacje, w których nie należy poddawać się depilacji laserowej. Depilacja laserowa nie powinna być wykonywana w przypadku:

 • HIV lub AIDS;
 • Zaburzenia krwi, takie jak hemofilia i niska liczba krwi;
 • Choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń i stwardnienie rozsiane;
 • Tatuaże w obszarze poddawanym zabiegowi;
 • Widoczne naczynia krwionośne w obszarze poddawanym zabiegowi;
 • Choroby skóry, takie jak łuszczyca i bielactwo; 
 • Ciąża lub karmienie piersią;
 • Zaburzenia układu odpornościowego, takie jak toczeń; 
 • Aktywne infekcje w obszarze leczenia; 
 • Keloidy lub blizny przerostowe w wywiadzie;
 • Źle kontrolowana cukrzyca;
 • Hiperpigmentacja obszaru zabiegowego;
 • Oparzenia lub otwarte owrzodzenia w obszarze zabiegowym.

Kto najlepiej nadaje się do zabiegu depilacji laserowej nóg? Zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to szybki, niezawodny i bezpieczny sposób trwałego usuwania niechcianych włosów na ciele. Jest szczególnie przydatna dla osób o ciemnych włosach, ponieważ światło lasera celuje w pigment melaniny w łodydze włosa, który ciemnieje, gdy pochłania światło lasera.

Depilacja laserowa działa najlepiej na włosy grube, ale może być również skuteczna na włosy cienkie. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie lasery są różne, więc wyniki będą się różnić w zależności od danej osoby i użytego lasera. Niektórzy ludzie stwierdzają, że ich skóra staje się czerwona i swędząca po zabiegu, podczas gdy inni nie doświadczają żadnych skutków ubocznych.

Zabieg depilacji laserowej – ile czeka się na efekty depilacji laserowej nóg? Redukcja niechcianego owłosienia, efekt depilacji laserowej

Czas potrzebny na zobaczenie rezultatów różni się w zależności od osoby. Zależy to od grubości i koloru włosów, a także ich umiejscowienia na ciele. Niektórzy pacjenci widzą rezultaty już po jednym zabiegu, podczas gdy inni mogą potrzebować kilku zabiegów, zanim zauważą jakiekolwiek zmiany na swojej skórze.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.