Depilacja laserowa nóg – czy warto się zdecydować?

Branża depilacji w ostatnich latach przeszła znaczną rewolucję. Depilacja laserowa jest najnowszą innowacją w tej dziedzinie. Zabieg ten z roku na rok, staje się coraz bardziej popularny. Wynika to głównie z dostępności usługi i jej skuteczności, która najlepiej wypada w porównaniu z innymi zabiegami usuwania włosów.

Jest to świetny sposób na ograniczenie licznych problemów, wynikających z użycia tradycyjnych sposobów depilacji. Udręka z powodu wrastających włosków, podrażnień czy zadrapań pojawiających się podczas golenia, dotyczy wielu kobiet. To właśnie dzięki depilacji laserowej można skutecznie i efektywnie się ich pozbyć.

Depilacja laserowa nóg – na czym polega zabieg?

Jeśli jesteś zmęczona i masz dość golenia nóg, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Depilacja laserowa jest bezpieczną i skuteczną procedurą, która może być stosowana do usuwania niechcianych włosów z każdej części ciała.

Proces depilacji laserowej polega na przyłożeniu urządzenia laserowego do skóry, gdzie wiązka lasera niszczy korzeń włosa. Co ważne, aplikacja nie powoduje dużego bólu, może wystąpić jedynie lekki dyskomfort. Niektóre panie muszą zastosować krem znieczulający, jednak jest to bardzo rzadka reakcja.

Laser diodowy może pozostawić skórę lekko zaczerwienioną, ale ten objaw szybko minie. Po zabiegu warto zastosować się do instrukcji, która mówi o delikatnym obchodzeniu się ze skórą poddaną depilacji laserowej. Przede wszystkim nie należy trzeć skóry ręcznikiem, a na miejsca po depilacji nakładać odpowiednie preparaty.

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto postawić na pełny pakiet zabiegów, który pozwoli na całkowite pozbycie się niechcianych włosów z nóg. Niestety jeden zabieg depilacji laserowej nie sprawi, że włoski przestaną całkowicie rosnąć. Jedynie osłabi on ich cebulki i spowoduje spowolnienie procesu rośnięcia.

Depilacja laserowa to proces, który wymaga wskazówek specjalisty. To on decyduje, czy Twoja skóra jest wystarczająco zdrowa do zabiegu. Pierwsza wizyta pozwoli specjaliście ocenić ogólny stan zdrowia i określić, czy nie masz żadnych przeciwwskazań do poddania się depilacji laserowej. Największymi przeciwskazaniami do zabiegu są:

Przeciwwskazania czasowe:

 • Ciąża;
 • świeża opalenizna (słoneczna, solarium oraz samoopalacz) – zaprzestać 5 tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nóg;
 • stosowanie kosmetyków, ziół, tabletek z Wit C, dziurawcem nagietkiem, herbatek odchudzających – należy odstawić 2-3 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nóg;
 • przyjmowanie innych medykamentów zawierających substancje, które uczulają na światło;
 • używanie kremu z retinolem – przestać używać 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nóg;
 • leki światło-uczulające, antybiotyki;
 • peeling – przestać używać na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem;
 • opryszczka w miejscach planowanej depilacji laserowej;
 • depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą – zaprzestać 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Przeciwwskazania wykluczające możliwość przeprowadzenia zabiegu:

 • choroby nowotworowe;
 • padaczka;
 • łuszczyca, bielactwo;
 • aktywne infekcje skóry;
 • skłonność do bliznowców;
 • stwierdzona wcześniej podatność na przebarwienia skóry
 • marmurkowa skóra;
 • siwe włosy, bądź bardzo jasne – warto pójść na konsultacje aby przekonać się czy laserowi uda się zadziałać na dany jasne kolor.

Depilacja laserowa nóg – kiedy warto zdecydować się na zabieg ?

Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. To doskonałe wyjście na trwałe pozbycie się niechcianych włosów, zwłaszcza jeśli są one ciemne, bujne i powodują dyskomfort.

Oczywiście nie jest to jedyny sposób na pozbycie się owłosienia – wiele pań stosuje kremy do depilacji w domu lub sięga po pianki i maszynki do golenia czy depilatory, przez co można doprowadzić do pojawienia się zaczerwienienia, krostek oraz wrastających włosków. Natomiast dzięki depilacji laserowej nóg, skóra staje się gładka i pozbawiona nieprzyjemnych w odczuciach bolesnych ranek. Chcąc zapewnić sobie dłuższy okres bez niechcianych włosów, wiele kobiet skłania się również ku depilacji woskiem lub pastą cukrową. Niestety oba zabiegi wiążą się z wrastaniem włosków. Dzieje się tak ponieważ plastry z woskiem muszą dobrze złapać pozostawione włosy, aby wyrwać je prawidłowo za jednym pociągnięciem. Trzeba jednak pamiętać, że aby usunąć włosy na stałe, należy całkowicie wyrwać korzeń włosa – a bezbolesnym sposobem na to jest właśnie depilacja laserowa!

Korzystanie z zabiegów depilacji laserowej to również spora oszczędność czasu. Laserowe usuwanie owłosienia wykonuje się co kilka tygodni i chociaż nie jest to tani zabieg, to po kilku lub kilkunastu sesjach można zapomnieć o owłosieniu na zawsze. Warto zaznaczyć, że depilacją laserową powinien zająć się specjalista w profesjonalnym salonie.

________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęć: senivpetro

Materiał źródłowy: depiclinic.pl, depilacja.pl, dermaeffect.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.