Heviran comfort 200 mg: lek przeciwwirusowy do walki z opryszczką 

Opryszczka wargowa jest częstą chorobą wywoływaną przez wirusa opryszczki pospolitej (Herpes simplex virus). Jest to wirus, który powoduje zimne wrzody, opryszczkę narządów płciowych i gonty. Najczęstszą postacią tej choroby jest opryszczka wargowa (herpes labialis). Jest ona przenoszona przez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub przez dotykanie przedmiotów, które miały kontakt ze skórą lub błonami śluzowymi (usta, oczy) osoby zakażonej. Lek Heviran jest stosowany w leczeniu zakażeń warg i twarzy wywołanych przez wirusa Herpes simplex. Produkt wpływa korzystnie na stan skóry i błon śluzowych, które są zakażone wirusem opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Mechanizm działania preparatu Heviran jest określony przez blokowanie replikacji wirusów w komórkach oraz innych czynników, które biorą udział w tym procesie.

Lek Heviran comfort: jak wyleczyć wirus opryszczki pospolitej? 

Herpes labialis to infekcja wirusowa, która powoduje małe owrzodzenia wokół ust. Wirus jest wysoce zakaźny i może rozprzestrzeniać się poprzez pocałunki i dotykanie. Możliwe jest również przeniesienie opryszczki z jednej osoby na drugą, nawet jeśli nie ma żadnych objawów ani widocznych oznak infekcji. Objawy kliniczne zakażeń herpetologicznych są zróżnicowane, w zależności od ich lokalizacji i nasilenia. Opryszczka wargowa obejmuje głównie wargi, które mogą być obrzęknięte zaczerwienione i bolesne z małymi pęcherzykami, które tworzą się na powierzchni zmian skórnych. Pęcherzyki pękają pozostawiając małe owrzodzone obszary, które goją się bez blizn w obrębie ust. 

Obraz autorstwa brgfx na Freepik

Wirus opryszczki ma dwa typy: HSV-1 i HSV-2. Każdy z nich infekuje inne części ciała i powoduje inne objawy. Jednak oba typy mogą pojawić się w każdej lokalizacji. Najczęstszym objawem opryszczki jest skupisko pęcherzy na skórze lub w jej pobliżu. Pęcherze te są często bolesne i może im towarzyszyć uczucie swędzenia lub pieczenia. Kiedy pęcherze się otwierają, tworzą się bolesne owrzodzenia, których całkowite wyleczenie może trwać od jednego do trzech tygodni. Okres inkubacji obu typów herpeswirusów wynosi od 7 do 14 dni. Herpes simplex virus typu 1 (HSV-1) powoduje zimne owrzodzenia lub pęcherze gorączkowe wokół ust lub na twarzy. HSV-2 powoduje opryszczkę narządów płciowych (zwaną również opryszczką). Na wirusy opryszczki nie ma lekarstwa. Istnieją jednak leki, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się ich na inne osoby i złagodzić objawy. Mowa tu o lekach takich jak Heviran Comfort 200 mg. 

Co warto wiedzieć przed zastosowaniem leku Heviran Comfort? 

Substancją czynną w leku Heviran jest acyklowir, który hamuje namnażanie się wirusów które są chorobotwórcze dla człowieka.

Działanie lecznicze acyklowiru objawia się po jego wchłonięciu do organizmu i przekształceniu w komórkach w monofosforan acyklowiru. Substancja ta następnie wnika do wirusowej polimerazy DNA i blokuje jej aktywność, uniemożliwiając tym samym replikację wirusów.

Acyklowir jest bardzo skutecznym lekiem przeciwwirusowym stosowanym w leczeniu opryszczki narządów płciowych, zimnych owrzodzeń i gontyny. Jego działanie polega na powstrzymaniu wirusa HSV przed rozmnażaniem, co zatrzymuje rozprzestrzenianie się infekcji. Acyklowir jest dostępny w postaci tabletek doustnych oraz w postaci kremu do leczenia zimnych owrzodzeń. Należy jednak pamiętać, że acyklowir nie może wyleczyć opryszczki ani wyeliminować wirusa z organizmu. 

Acyklowir nie jest zalecany dla małych dzieci, ponieważ nie został odpowiednio przebadany w tej grupie wiekowej i może powodować poważne skutki uboczne. Szczególną ostrożność należy również zachować , jeżeli stosowane są duże dawki preparatu, chory jest odwodniony lub przyjmuje równolegle inne leki mogące uszkodzić nerki.

Artykuł powstał przy współpracy z apteką internetową https://aptekapapaya.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.