Majonez poza kuchnią. Sprawdź jak możesz go wykorzystać w swoim domu

Majonez to uniwersalny produkt do gotowania. Ale ma też inne przydatne zastosowania! Może czynić cuda na kuchence i w lodówce, a także w łazience czy całej kuchni. Ten artykuł opowie Ci o 10 nieoczekiwanych zastosowaniach majonezu, które ułatwią Ci sprzątanie.

Majonez to świetny, uniwersalny składnik. Można go używać zarówno podczas gotowania, jak i jako dip do mięsa i warzyw. Okazuje się jednak, że majonez może być czasem niezastąpiony nie tylko w kuchni, ale i w całym domu. Dzięki swojej konsystencji i właściwościom, pomoże w sprzątaniu i nie tylko.

Majonez poleruje zadrapania

Chcesz przywrócić do życia naturalne drewno? W takim razie użyj majonezu! To nie tylko remedium na nieestetyczne zarysowania. Dzięki dużej zawartości octu i oleju, to także doskonały środek polerujący! Wystarczy natrzeć powierzchnię majonezem i wytrzeć do sucha wilgotną szmatką. Twoje meble z pewnością odzyskają dawny blask.

/Obraz autorstwa yingyang na Freepik

Wypełnia pęknięcia w drewnie

Meble drewniane są nie tylko stylowe, ale również łatwe w utrzymaniu. Jednak czasami zdarzają się małe ubytki. Możesz je szybko i niedrogo naprawić za pomocą majonezu. Rozprowadź go na zarysowanej powierzchni i pozostaw na kilka dni. Następnie zetrzyj sos i ciesz się swoim odnowionym meblem!

Pozbywa się plam z wody i odcisków palców

Bez obaw! Nie musisz się martwić plamami wodnymi pozostałymi po wysychającej wodzie na Twoich meblach. Do ich usunięcia użyj majonezu. Nałóż go na niechcianą plamę, pozostaw na godzinę, zmyj i wytrzyj do sucha.

Usuwa uporczywe naklejki

/Obraz autorstwa ulapedantula.pl

Czy kiedykolwiek znalazłeś się próbując usunąć naklejkę, którą umieściłeś na ścianie, szafkach lub nawet samochodzie w pewnym momencie? Jest to żmudne zadanie i wymaga szorowania i skrobania, aż naklejka w końcu zniknie. Rozsmaruj majonez na powierzchni i odczekaj 20 minut, a następnie wytrzyj mokrą szmatką. Resztki kleju znikną, nie pozostawiając śladu.

Usuwa przyklejoną gumę do żucia

Następnym razem, gdy znajdziesz gumę przyklejoną do włosów, nie wpadaj w panikę. Majonez prawdopodobnie nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o pozbyciu się gumy do żucia, ale jest to skuteczny sposób na jej usunięcie. Naturalne emulgatory w majonezie są idealne do usuwania lepkich rzeczy, takich jak stwardniała guma do żucia, ponieważ rozpuszczają oleje, tłuszcz, a nawet woski. Wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć trochę majonezu bezpośrednio na gumę i pozwolić jej usiąść, aż się rozluźni. Następnie spłucz ją ciepłą wodą.

Czyści zabrudzenia ze smoły

Majonezu możesz użyć również do czyszczenia miejsc zabrudzonych smołą, żywicą i innymi lepkimi substancjami. Nałóż majonez bezpośrednio na zabrudzone miejsce i pozostaw go tam na kilka minut. Po tym czasie dokładnie spłucz wszystkie ślady ciepłą wodą.

Usuwania ślady po kredkach

/Obraz Alicja z Pixabay

Dzieci uwielbiają tworzyć sztukę, ale co zrobić, gdy rysują po ścianach? Nie martw się: majonez to doskonałe narzędzie do usuwania kredek. Wystarczy wetrzeć majonez we wszystkie rysunki, pozostawić na kilka minut, a następnie wytrzeć. To działa za każdym razem!

_______________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: user3802032 na Freepik

Materiał źródłowy: deccoria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.