Nastolatek zaatakował kuriera nożem

W piątek 4 listopada około godziny 11, zatrzymano 17 latka z powiatu szczecińskiego. Chłopak odbierając przesyłkę rzucił się z nożem na 31 – letniego kuriera, zamiast zapłacić po ataku zabrał przesyłkę i uciekł.

Mieszkańcy Uniemina – miasta w którym doszło do zdarzenia, nadal są w szoku, że doszło do tak bandyckiego napadu w ciągu dnia. Napastnik miał do odebrania przesyłkę zamówioną za pobraniem. Zamówił telefon, ale płacić nie zamierzał. Z kurierem umówił się w ustronnym miejscu, kilka kilometrów od swojego domu.

Nastolatek został zatrzymany

W momencie gdy kurier wyciągał paczkę z samochodu został brutalnie zaatakowany nożem od tyłu, 17- latek zadał kilka ciosów w okolicy głowy, uszu oraz barku po czym odbiegł od miejsca zdarzenia wchodząc w pole kukurydzy, znajdujące się w pobliżu. 

Poszkodowany 31-latek sam wezwał pomoc oraz przekazał policji numer telefonu napastnika. Patrol zatrzymał 17- latka kilka godzin później. Chłopak w czasie zatrzymania był trzeźwy. Okazało się że nastolatek jest już  dobrze znany funkcjonariuszom ze względu na swoje wcześniejsze przestępstwa – chłopak był karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i mieniu. 

„Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Warto podkreślić, że jest to wstępna kwalifikacja, która może ulec modyfikacji”

 – powiedziała w rozmowie z PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku st. asp. Anna Matys.

Aktualnie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Prokuratura wystąpiła o 3- miesięczny areszt tymczasowy. 


Nastolatek przyznał się do winy, wskazał również miejsce, w którym schował telefon. Prokurator przedstawił mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Zaatakowany kurier aktualnie przebywa w szpitalu, a jego życie nie jest zagrożone.

_____________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: Diego Fabian Parra Pabon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.