Ochrona danych. Oto najlepsze programy dla Twojego komputera

We współczesnym świecie informacja jest coraz cenniejszym zasobem. Na komputerach możemy przechowywać wiele cennych danych, które mogą paść ofiarą cyberprzestępców. Ponieważ nasze prywatne informacje nigdy nie były bardziej zagrożone, ważne jest, aby podjąć kroki w celu ochrony plików firmowych lub domowych przed dostaniem się w niepowołane ręce. Ochrona danych jest istotnym tego elementem.

Na rynku istnieją setki antywirusów, a każdy z nich twierdzi, że zapewnia najlepszą ochronę w najlepszej cenie. Jednak tylko kilka z nich jest wystarczająco bezpiecznych, funkcjonalnych i skutecznych, aby uwzględnić je jako jedne z najlepszych programów antywirusowych w 2023 roku.

Ochrona danych z Norton 360

Oprogramowanie antywirusowe Norton 360 wykorzystuje unikalny silnik skanujący oparty na analizie heurystycznej i uczeniu maszynowym. Dzięki temu jest w stanie skanować, znajdować i usuwać wszystkie najnowsze i najbardziej zaawansowane typy złośliwego oprogramowania.

Norton 360 oferuje niezrównaną ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. To dobrze skonstruowany i zadbany pakiet zabezpieczeń internetowych, który w pełni zapewnia bezpieczeństwo, prywatność i ochronę. Ponadto działa dobrze na wszystkich systemach operacyjnych. To najlepszy wybór dla użytkowników domowych, którzy szukają kompletnego, intuicyjnego programu antywirusowego z jednymi z najlepszych funkcji cyberbezpieczeństwa na rynku, a wszystko to za przystępną roczną subskrypcję.

/Obraz Michael Geiger

Bitdefender

Bitdefender to jeden z najbardziej zaawansowanych programów antywirusowych na rynku. Wykorzystuje ogromną bazę danych złośliwego oprogramowania, uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, aby chronić Twoje urządzenia lepiej niż większość dostępnych oprogramowań. Dodatkowo silnik Bitdefendera jest oparty na chmurze, każde skanowanie odbywa się na serwerze w chmurze Bitdefendera, odciążając skanowane urządzenie. To praktycznie nie ma żadnego wpływu system.

Podobnie jak Norton, Bitdefender zawiera zaawansowane ustawienia dla użytkowników, którzy wiedzą, jak dostosować swoją ochronę antywirusową. Możesz dostosować niestandardowe ustawienia skanowania dla określonych obszarów komputera, takich jak skrypty, udziały sieciowe, sektory startowe, a nawet nowe/modyfikowane pliki. Zaawansowane ustawienia Bitdefendera pomagają wzmocnić jego reputację jako jednego z najbardziej potężnych i konfigurowalnych silników skanujących złośliwe oprogramowanie.

Ochrona danych. McAfee Total Protection

McAfee Total Protection posiada prawie wszystkie funkcje bezpieczeństwa internetowego, których będziesz potrzebować – ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ochronę przed phishingiem, menedżera haseł, VPN oraz monitorowanie i ochronę przed kradzieżą tożsamości. Wszystkie funkcje są intuicyjne, łatwe w użyciu i działają zgodnie z obietnicą.

McAfee wykrywa, blokuje i usuwa zarówno proste, jak i zaawansowane zagrożenia, w tym wirusy, trojany, programy szpiegujące, keyloggery i rootkity.

Ochrona McAfee przed phishingiem jest doskonała – uniemożliwiła dostęp do znanych witryn phishingowych. Antywirus identyfikuje zdecydowaną większość ryzykownych witryn, przewyższając zarówno wbudowaną ochronę przed przeglądarkami takimi jak Chrome i Firefox, jak i ochronę sieciową większości konkurencyjnych programów antywirusowych.

Posiada również doskonałą ochronę sieci Wi-Fi. Zapewnia czytelną mapę wszystkich urządzeń w domowej sieci Wi-Fi, dając pełną kontrolę nad bezpieczeństwem online i blokując intruzów. Jest też kontrola rodzicielska, która oprócz blokowania nieodpowiednich i niechcianych treści i aplikacji, wyposażona jest również w zaawansowane śledzenie lokalizacji. Pozwala ono śledzić urządzenie dziecka z niemal idealną dokładnością.

_________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: vicky gharat

Materiał źródłowy: pl.dafedetectives.com, cybernews.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.