Powiększanie ust – największy trend medycyny estetycznej

Powiększanie ust jest naturalną procedurą, która wykorzystuje zastrzyki z kwasem hialuronowym, aby dodać objętości i definicji Twoim ustom. Jest to szybki i łatwy zabieg, który trwa zaledwie kilka minut i nie pozostawia za sobą żadnych blizn! Rezultaty są długotrwałe i mogą utrzymywać się do dwóch lat przed koniecznością wykonania kolejnego zastrzyku. Taki zabieg w wielkim stopniu może poprawić samoocenę, jak i ogólne samopoczucie. Bo jak nie od dziś wiadomo, pewność siebie poprawia nasze życie!

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

W pierwszym etapie modelowania ust, na obszar poddawany zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w formie kremu. Czasami, jeśli pacjenci zgłaszają znacznie obniżony próg bólu, lekarz decyduje się na użycie silniejszego środka. Jest on podobny do tego, który stosuje się w stomatologii.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego głęboko w naskórek, w obszarze wymagającym zmiany. Kwas hialuronowy ma bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który idealnie wypełnia miejsca, w których pojawiły się zwiotczenia, wszelkie bruzdy czy nawet brak objętości.

Kwas hialuronowy w zabiegu powiększania ust podawany jest za pomocą mikrokaniuli, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrzęku ust lub zasinienia po zabiegu. Mikrokaniula to tępo zakończona igła, która wślizguje się w głąb tkanki podczas modelowania ust. To dodatkowo minimalizuje uszkodzenia naczyń krwionośnych. Po niewłaściwie wykonanym powiększaniu ust kwasem hialuronowym bywają one opuchnięte.

/Obraz autorstwa serhii_bobyk

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym – rodzaje

  • Metoda Russian Lips – to zabieg powiększania ust, który może pomóc w uzyskaniu bardziej naturalnego wyglądu. Polega ona na powiększeniu obszaru czerwonej wargi, zamiast wolumetrycznego korygowania ust w sposób wypukły. Pozwala to na uzyskanie bardzo naturalnego, nieprzesadzonego efektu poprzez delikatne podkręcenie górnej wargi i uwydatnienie łuku kupidyna.
  • Metoda francuska – charakteryzuje się wyraźnym zaakcentowaniem środkowej części ust. Uzyskuje się wtedy efekt bardzo pełnych, ale jednocześnie nie przesadnie dużych ust. Ten typ modelowania ust kwasem hialuronowym jest idealny do smutnych wyrazów twarzy, ponieważ delikatnie unosi kąciki ust i pozwala sprawić wrażenie delikatnego uśmiechu.
  • Typ Baby doll – to modelowanie ust kwasem hialuronowym gwarantujące uwydatnienie łuku kupidyna, środkowej części ust oraz podkręcenie dolnej wargi.

Czy zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym boli?

Wszystko zależy od indywidualnego progu bólu, nastawienia psychicznego i strachu przed igłami. Niektórzy ludzie radzą sobie z tym doskonale – mają wysoką tolerancję bólu i nie myślą o igłach tak bardzo jak inni. Jednak u innych osób nawet sama myśl o zastrzykach do ust sprawia, że mają ochotę zwinąć się w kłębek i płakać (a może i wymiotować).

Preparaty stosowane do powiększania ust zawierają również lidokainę, która jest środkiem przeciwbólowym. U pacjentek o dużej tolerancji bólu nie wymaga to dodatkowego znieczulenia. Natomiast u kobiet, które są sparaliżowane strachem przed bólem, a mimo to chcą poddać się zabiegowi powiększania ust, stosuje się znieczulenie miejscowe za pomocą specjalnej maści. Maść działa powierzchownie na ból – więc choć znieczuli usta na tyle, że nie będą one całkowicie bolesne podczas zabiegu, to nadal można odczuwać pewien dyskomfort.

Powiększanie ust, a przeciwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu modelowania ust jest każda aktywna infekcja – angina, opryszczka, infekcja dróg moczowych, próchnica itd., aktywne choroby nowotworowe, chemio- i radioterapia, nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe – jak cukrzyca typu 1 i 2, nadciśnienie tętnicze, niektóre choroby autoimmunologiczne, leczenie stomatologiczne – obowiązuje dwutygodniowy okres karencji, również po wybielaniu, piaskowaniu zębów, zaburzenia krzepnięcia, ciąża i karmienie piersią, a także stosowanie niektórych antybiotyków.

_________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: Youssef Labib

Materiał źródłowy: klinikaotco.pl, medestetis.pl, arsestetica.pl, jadoreinstytut.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.