Promienniki ciepła na podczerwień, czyli komfort cieplny na wyciągnięcie dłoni

Promienniki podczerwieni to wydajny sposób na natychmiastowe ciepło w domu, warsztaciem magazynie, centrum spa, hali, czy tarasie lub ogrodzie zimowym. Dzięki licznym możliwościom, urządzenie to można stosować niemal wszędzie również ze względu na jego liczne zalety.

Promienniki ciepła w sposób wysoce efektywny zamieniają energię w ciepło, przy czym są niezwykle proste w obsłudze i energooszczędne. Zapewniają również równomierny komfort cieplny, zapobiegają rozwijaniu się pleśni i grzybów, a także minimalizują występowanie wilgoci w pomieszczeniach. Co istotne, ich system działania nie wzbija kurzu oraz nie wywołuje cyrkulacji powietrza. Z tego też powodu promienniki podczerwieni będą idealnym rozwiązaniem dla alergików oraz osób zmagających się z chorobami dróg oddechowych. 

Co to są elektryczne promienniki podczerwieni

Promiennik podczerwieni, to urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone. Ze względu na sposób zasilania, wyróżnić można kilka rodzajów promienników podczerwieni – wodne, gazowe oraz elektryczne promienniki, cieszące się największą popularnością wśród użytkowników.

Promiennik ciepła zasilany w sposób elektryczny to rodzaj grzałki, której powierzchnia rozgrzewa się do temperatury wynoszącej kilkaset stopni, w wyniku czego emitowane są promienie podczerwone odpowiedzialne za ogrzewanie otoczenia.

Promienniki ciepła – co jeszcze warto wiedzieć na ich temat

Promienniki podczerwieni to bezpieczna oraz niezwykle ekologiczna metoda ogrzewania pomieszczeń. Urządzenie to ogrzewa stosunkowo szybko daną powierzchnię, dzięki czemu cały proces nie wymaga dużych nakładów czasowych.

Zastosowanie tych wyjątkowych produktów w celu ogrzewania wybranej powierzchni pozwoli na efektywne zapewnienie komfortu wszystkich osobom przebywającym w zasięgu fali promiennika podczerwieni. Co istotne, można je montować zarówno na ścianie, suficie, jak i balustradzie. Na rynku znaleźć można również modele promienników umieszczonych na stojaku, które można ustawić w dowolnym miejscu.

Do najważniejszych zalet promiennika podczerwieni zaliczyć można przede wszystkim wydajność, niewielkie koszty inwestycyjne oraz te związane z jego utrzymaniem.

Gdzie warto wykorzystać ogrzewanie podczerwienią?

Promienniki podczerwieni ze względu na liczne zalety, świetnie sprawdzą się jak sposób ogrzewania i dogrzewania:

  1. biur i sklepów,
  2. warsztatów,
  3. pomieszczeń o dużej przestrzeni, takich jak – hale, magazyny, czy galerie handlowe,
  4. pomieszczeń w domu,
  5. tarasów, altan i ogrodów zimowych.

Zapewnienie komfortu cieplnego dzięki promiennikom podczerwieni będzie również możliwe w przypadku takich miejsc jak:

  • wybrane stanowiska pracy znajdujące się w ruchomej lokalizacji,
  • niewielkie fragmenty dużej powierzchni lub pojedyncze stanowiska pracy,
  • stanowiska pracy wykorzystywane w sposób nieciągły, tzn. okazjonalny, zmianowy i dorywczy,
  • niedogrzane strefy z trudnym dostępem do ogrzewania centralnego,
  • nieizolowanych, otwartych lub półotwartych, gdzie często występują przeciągi. 

Promienniki podczerwieni – jak dobrać odpowiedni model

Dobór właściwych promienników podczerwieni powinien przede wszystkim opierać się na wiedzy związanej z docelowym przeznaczeniem tego typu urządzeń. Nim przystąpimy do zakupu, warto zastanowić się, czy promienniki podczerwieni będą dawać ciepło mające ogrzać ludzi, czy może konkretne przedmioty? Czy osoby znajdujące się w zasięgu promiennika będą wykazywać jakąś aktywność? Każdy aspekt związany z miejscem przeznaczenia promienników ma ogromne znaczenie, ponieważ bardzo często muszą one być dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań odbiorców ciepła. 

Korzyści płynące z posiadania promienników

Promienniki ciepła cechuje ponadprzeciętna wydajność oraz niezwykle szybki efekt grzewczy. Działania promienników porównać można do słońca, ponieważ urządzenia pozwalają na ogrzanie nawet najbardziej wychłodzonych pomieszczeń w krótkim czasie.

Promienniki charakteryzuje również mobilność i łatwość sterowania, przez co nawet osoby nie mające wcześniej styczności z promiennikiem, poradzą sobie z jego obsługą.

Wykorzystywanie promienników to również niezwykle ekologiczne rozwiązanie, które nie emituje do atmosfery dwutlenku węgla, dymów i pyłów. Ze względu na uniwersalny kształt, promienniki wpasują się do wystroju każdego wnętrza. 

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.