Kawa speciality czyli kawa najwyższej jakości – dlaczego warto? 

Wszyscy którzy uwielbiają kawę mocną i ciemną, i zawsze szukają idealnej mieszanki w filiżance, to zdecydowanie powinni się przyjrzeć kawie specialty. Dlaczego? Ponieważ jest ona tworzona z najlepszych ziaren, które są starannie wybierane i perfekcyjnie wypalane przez prawdziwego baristę. A co sprawia, że te ziarna są tak wyjątkowe? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Dlaczego warto kupować kawę speciality?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto wybrać kawę speciality nad kawą sprzedawaną w supermarketach. Rzeczywiście, różnica tkwi w jakości ziaren kawy i ich przygotowaniu. Plantatorzy kawy specialty zawsze szukają lepszych sposobów na zwiększenie wydajności, utrzymanie energii kawoszy na wysokim poziomie, zwiększenie smaku napojów i zapewnienie konsumentom zdrowszego sposobu na rozpoczęcie dnia.

Wyrażenie „Speciality coffee” pierwszy raz zostało użyte w 1974 roku przez Ernę Knutsen w Tea & Coffee Trade Journal. Kawy speciality to coś więcej niż tylko gorący napój. To doświadczenie. Kawa speciality to delikatna sztuka – wymaga starannej dbałości o szczegóły i zaawansowanej wiedzy, aby stworzyć idealną filiżankę. Kawa speciality jest starannie pozyskiwana, palona i mielona, aby uzyskać wyjątkowe nuty smakowe, które zadowolą każde podniebienie – zarówno w przypadku kawy najjaśniejszej, jak i najciemniejszej. Być może wiele osób zauważyło, że kawa speciality smakuje inaczej w zależności od tego, gdzie ją kupujemy lub kto ją produkuje. Dzieje się tak, ponieważ profil smakowy kawy speciality zmienia się znacząco w zależności od sposobu jej palenia i przygotowania. Jeśli jesteśmy gotowi na wyjątkowe doznania, ta wysokiej jakości kawa zachwyci nasze zmysły.

Speciality coffee to produkt naturalny, który charakteryzuje się wyjątkowymi, odmiennymi i zróżnicowanymi smakami, a także aromatami. Dla wielu może to być zaskoczeniem, ale różnorodność smaków osiąganych w kawie specialty jest tak duża, że różnice można wyczuć nawet w jednym ziarnie (co wymaga absolutnego profesjonalizmu).

Czym charakteryzuje się kawa specialty? Kawa do alternatywnych metod parzenia i nie tylko

Kawa specjalna, ponieważ jest wyjątkowa, rzadka i szczególna pod wieloma względami. Najlepsi kawosze na świecie, którzy mają duże doświadczenie i wiedzę, starannie wybierają te specjalne rodzaje kawy. Bardziej słodkie, delikatne, o mocniejszym aromacie niż inne rodzaje kawy czekają na to, aby je skosztować. 

Kawa speciality to coś znacznie więcej niż tylko poranny zastrzyk energii. Chodzi o to, aby znaleźć ziarno, które może wzmocnić każdy dzień, a jednocześnie rozpieścić kubki smakowe i sprawić, że będziemy czuć się świetnie pijąc ją – zwłaszcza w porównaniu z kawą powszechnie dostępną w supermarketach i restauracjach

Jest wiele powodów, dla których warto kupić kawę z segmentu SPECIALTY. Podczas gdy smak świeżo zaparzonej kawy jest przyjemny, jej właściwości mogą mieć potężny wpływ na zdrowie i samopoczucie:
-Kawa może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i choroby Alzheimera.
-Kawa stymuluje metabolizm, co zwiększa wydatek energetyczny. Ma to pozytywny wpływ na wysiłki związane z utratą wagi.
-Z uwagi na zawartość przeciwutleniaczy, kawa może chronić przed niektórymi rodzajami raka i zaćmą

Kawa speciality to zupełnie inne doświadczenie niż zwykła kawa. To jak delektowanie się wybornym jedzeniem, winem lub piwem rzemieślniczym. Aromaty, smaki i tekstury są po prostu bardziej intensywne i złożone. W każdej filiżance można poczuć terroir ich pochodzenia. Każda kawa specjalna wymaga ogromnego wysiłku – od wyboru ziaren do przetworzenia ich w aromatyczne strąki lub opakowania – co sprawia, że warto jej poszukać i wydać nieco więcej niż na przeciętną kawę z kawiarni.

Kawa to najlepszy napój o poranku. Uwielbia ją wielu, ale nie wszyscy są świadomi jej różnorodności i odmienności. Kawa specialty to inny rodzaj kawy, która smakuje równie dobrze, jak wygląda. Najwyższa jakość kawy specialty wynika z najwyższej możliwej jakości surowców i technologii palenia, która sprawia, że produkt ten wyraźnie wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://coffeelove.pl oferującym kawy, herbaty, ekspresy do kawy i wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.