Lipoliza iniekcyjna- sposób na pozbycie się tłuszczu

Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się niechcianego tłuszczu, warto zainteresować się lipolizą iniekcyjną. Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjny proces modelowania sylwetki, który polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej eliminację komórek tłuszczowych. W efekcie komórki zostają rozpuszczone, uwolniony tłuszcz jest rozkładany przez metabolizm i wydalany z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna to obecnie najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na niechirurgiczną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Ten rodzaj zabiegu staje się na świecie alternatywą dla bolesnych i obciążonych powikłaniami zabiegów takich jak liposukcja. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i najtańsza metoda medyczna pozwalająca na skuteczne usunięcie nadmiaru tłuszczu z danego obszaru.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej to technika, która wykorzystuje naturalne substancje tak aby nadmiar tkanki tłuszczowej został zmniejszony. Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny, deoksycholanu i L-karnityny.

Fosfatydylocholina (PPC) to naturalny składnik naszego organizmu – lecytyna. W medycynie od dawna jest wykorzystywana do leczenia zatorów tłuszczowych lub obniżania poziomu lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholan podawane są do tkanki tłuszczowej, powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczów

Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, które stymuluje komórki tłuszczowe do uwolnienia ich zawartości. Lipoliza iniekcyjna nie wymaga znieczulenia ani sedacji i odbywa się wyłącznie w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu na obszar skóry poddawany zabiegowi nakładany jest krem znieczulający. Komórki tłuszczowe są następnie niszczone przez słaby prąd elektryczny przepływający przez nie z elektrod umieszczonych po każdej stronie fałdy tłuszczu. Po kilku minutach wszystkie martwe komórki są wchłaniane przez własny system i usuwane z naszego organizmu z moczem i stolcem.

Dla kogo lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który wykorzystuje energię ultradźwięków, która ma na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej, co pozwala na usunięcie tłuszczu przez organizm. Lipolizę najczęściej wykonuje się w okolicy nadmiernego nagromadzenia tłuszczu: podbródek i broda, brzuch, „boczki”, uda i pośladki, okolice pach, nad kolanami.

Lipoliza to zabieg przeznaczony dla osób o prawidłowej wadze lub z niewielką nadwagą. Pomaga usunąć miejscowe otłuszczenia, których trudno się pozbyć poprzez dietę lub ćwiczenia. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Oprócz leczenia fałd na plecach, brzuchu i udach, lipoliza może być również stosowana w leczeniu cellulitu.

Inne przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej to: ciąża oraz karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, padaczka, choroby autoimmunologiczne, choroby wątroby, ostre choroby nerek nerek, aktywne infekcje skórne w miejscu podania oraz alergia na składniki preparatu.

Jak wygląda zabieg rozbijania tkanki tłuszczowej?

Przed zabiegiem na wybrane, oznaczone miejsca można nałożyć maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki zastosowaniu bardzo cienkich igieł, zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po zdezynfekowaniu powierzchni skóry, lekarz wstrzykuje preparat w zaznaczone miejsca za pomocą bardzo cienkiej igły. W miejscu iniekcji występuje zaczerwienienie i uczucie pieczenia, które szybko ustępuje.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, świąd lub niewielkie krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych, w zależności od ilości tłuszczu. Czasami wystarczy jeden zabieg

Efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Podstawową rzeczą, którą należy wiedzieć o lipolizie iniekcyjnej jest to, że nie jest to zabieg natychmiastowy. Na efekt zastrzyku trzeba poczekać około 8-10 tygodni. Ma to związek z procesem rozpuszczania nadmiaru tłuszczu w danej okolicy. Lipolizę iniekcyjną wykonuje się zazwyczaj w serii wizyt, które powinny być wykonywane w odstępach około 4 tygodni. Ilość zabiegów i ich efekty zależą od obszaru i grubości tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna często pozwala na utratę nawet 4-5 centymetrów. Zabieg jest pomocny głównie dla osób szczupłych lub z lekką nadwagą. U osób otyłych jest to zbyt mała ingerencja, aby efekty były zadowalające.

_______________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego:  Andres Ayrton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.